ECQ-UAAF153K
Part Number:
ECQ-UAAF153K
Description:
CAP FILM 0.015UF 10% 275VAC RADI
Applications :
EMI, RFI Suppression
Capacitance :
0.015 µF
Height - Seated (Max) :
0.472" (12.00mm)
Lead Spacing :
0.492" (12.50mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 110°C
Ratings :
X2
Size / Dimension :
0.602" L x 0.197" W (15.30mm x 5.00mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
275V