B32621A3472J000
Part Number:
B32621A3472J000
Description:
CAP FILM 4700PF 5% 250VDC RADIAL
Capacitance :
4700 pF
Height - Seated (Max) :
0.354" (9.00mm)
Lead Spacing :
0.394" (10.00mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 105°C
Size / Dimension :
0.512" L x 0.157" W (13.00mm x 4.00mm)
Tolerance :
±5%
Voltage Rating - AC :
140V
Voltage Rating - DC :
250V