B32922P3224K000
Part Number:
B32922P3224K000
Description:
FILM CAP MKP X2 - 125C, 0.22UF 1
Applications :
EMI, RFI Suppression
Capacitance :
0.22 µF
Dielectric Material :
Polypropylene (PP)
Height - Seated (Max) :
0.492" (12.50mm)
Lead Spacing :
0.591" (15.00mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 110°C
Ratings :
X2
Size / Dimension :
0.709" L x 0.276" W (18.00mm x 7.00mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
305V
Voltage Rating - DC :
630V