ECQ-UAAF184K
Manufacturer:
Panasonic
Part Number:
ECQ-UAAF184K
Category:
Film Capacitors
Description:
CAP FILM 0.18UF 10% 275VAC RADIA
Manufacturer :
Panasonic
Category :
Film Capacitors
Applications :
EMI, RFI Suppression
Capacitance :
0.18 µF
Dielectric Material :
Polypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance) :
Features :
Height - Seated (Max) :
0.571" (14.50mm)
Lead Spacing :
0.591" (15.00mm)
Mounting Type :
Through Hole
Operating Temperature :
-40°C ~ 110°C
Package / Case :
Radial
Product Status :
Active
Ratings :
X2
Size / Dimension :
0.689" L x 0.295" W (17.50mm x 7.50mm)
Termination :
PC Pins
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
275V