ECQ-UAAF822M
Part Number:
ECQ-UAAF822M
Description:
CAP FILM 0.0082UF 20% 275VAC RAD
Applications :
EMI, RFI Suppression
Capacitance :
8200 pF
Height - Seated (Max) :
0.472" (12.00mm)
Lead Spacing :
0.492" (12.50mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 110°C
Ratings :
X2
Size / Dimension :
0.602" L x 0.197" W (15.30mm x 5.00mm)
Tolerance :
±20%
Voltage Rating - AC :
275V