B32671L0822J000
Part Number:
B32671L0822J000
Description:
CAP FILM 8200PF 5% 1KVDC RADIAL
Applications :
High Frequency, Switching; High Pulse, DV/DT
Capacitance :
8200 pF
Height - Seated (Max) :
0.472" (12.00mm)
Lead Spacing :
0.394" (10.00mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 110°C
Ratings :
AEC-Q200
Size / Dimension :
0.512" L x 0.236" W (13.00mm x 6.00mm)
Tolerance :
±5%
Voltage Rating - AC :
500V
Voltage Rating - DC :
1000V (1kV)