LDEEB2330JA0N00
Manufacturer:
KEMET
Part Number:
LDEEB2330JA0N00
Category:
Film Capacitors
Description:
CAP FILM 0.033UF 5% 100VDC 1210
Manufacturer :
KEMET
Category :
Film Capacitors
Applications :
Automotive
Capacitance :
0.033 µF
Dielectric Material :
Polyester, Polyethylene Naphthalate (PEN), Metallized - Stacked
ESR (Equivalent Series Resistance) :
Features :
High Temperature
Height - Seated (Max) :
0.079" (2.00mm)
Lead Spacing :
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
1210 (3225 Metric)
Product Status :
Active
Ratings :
AEC-Q200
Size / Dimension :
0.130" L x 0.098" W (3.30mm x 2.50mm)
Termination :
Solder Pads
Tolerance :
±5%
Voltage Rating - AC :
63V
Voltage Rating - DC :
100V