ECH-U1333JC9
Part Number:
ECH-U1333JC9
Description:
CAP FILM 0.033UF 5% 100VDC 2416
Capacitance :
0.033 µF
Height - Seated (Max) :
0.079" (2.00mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 105°C
Package / Case :
2416 (6041 Metric)
Size / Dimension :
0.236" L x 0.161" W (6.00mm x 4.10mm)
Tolerance :
±5%
Voltage Rating - AC :
40V
Voltage Rating - DC :
100V