B32560J1104K000
Part Number:
B32560J1104K000
Description:
CAP FILM 0.1UF 10% 100VDC 2DIP
Capacitance :
0.1 µF
Lead Spacing :
0.295" (7.50mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Product Status :
Not For New Designs
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
63V
Voltage Rating - DC :
100V