B32922C3103M000
Part Number:
B32922C3103M000
Description:
CAP FILM 10000PF 20% 630VDC RAD
Applications :
EMI, RFI Suppression
Capacitance :
10000 pF
Dielectric Material :
Polypropylene (PP)
Lead Spacing :
0.591" (15.00mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 110°C
Ratings :
X2
Tolerance :
±20%
Voltage Rating - AC :
305V
Voltage Rating - DC :
630V