B32022B3223M289
Manufacturer:
EPCOS (TDK)
Part Number:
B32022B3223M289
Category:
Film Capacitors
Description:
CAP FILM 0.022UF 20% 1.5KVDC RAD
Manufacturer :
EPCOS (TDK)
Category :
Film Capacitors
Applications :
EMI, RFI Suppression
Capacitance :
0.022 µF
Dielectric Material :
Polypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance) :
Features :
Height - Seated (Max) :
0.492" (12.50mm)
Lead Spacing :
0.591" (15.00mm)
Mounting Type :
Through Hole
Operating Temperature :
-40°C ~ 110°C
Package / Case :
Radial
Product Status :
Active
Ratings :
Y2
Size / Dimension :
0.709" L x 0.276" W (18.00mm x 7.00mm)
Termination :
PC Pins
Tolerance :
±20%
Voltage Rating - AC :
300V
Voltage Rating - DC :
1500V (1.5kV)