ECQ-E4153KF
Part Number:
ECQ-E4153KF
Description:
CAP FILM 0.015UF 10% 400VDC RAD
Capacitance :
0.015 µF
Height - Seated (Max) :
0.335" (8.50mm)
Lead Spacing :
0.295" (7.50mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Size / Dimension :
0.406" L x 0.173" W (10.30mm x 4.40mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
200V
Voltage Rating - DC :
400V