ECW-U2223V16
Part Number:
ECW-U2223V16
Description:
CAP FILM 0.022UF 5% 250VDC 1913
Applications :
High Frequency, Switching; High Pulse, DV/DT
Capacitance :
0.022 µF
Height - Seated (Max) :
0.091" (2.30mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 85°C
Package / Case :
1913 (4833 Metric)
Size / Dimension :
0.189" L x 0.130" W (4.80mm x 3.30mm)
Tolerance :
±5%
Voltage Rating - AC :
125V
Voltage Rating - DC :
250V