B32523Q6224K189
Part Number:
B32523Q6224K189
Description:
CAP FILM 0.22UF 10% 400VDC RAD
Capacitance :
0.22 µF
Dielectric Material :
Polyester, Polyethylene Terephthalate (PET), Metallized
Height - Seated (Max) :
0.591" (15.00mm)
Lead Spacing :
0.886" (22.50mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
1.043" L x 0.236" W (26.50mm x 6.00mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
200V
Voltage Rating - DC :
400V