ECW-U2122JC9
Part Number:
ECW-U2122JC9
Description:
CAP FILM 1200PF 5% 250VDC 1913
Capacitance :
1200 pF
Height - Seated (Max) :
0.067" (1.70mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
1913 (4833 Metric)
Size / Dimension :
0.189" L x 0.130" W (4.80mm x 3.30mm)
Tolerance :
±5%
Voltage Rating - AC :
125V
Voltage Rating - DC :
250V