B32672L6224J189
Part Number:
B32672L6224J189
Description:
CAP FILM 0.22UF 5% 630VDC RADIAL
Applications :
High Frequency, Switching; High Pulse, DV/DT
Capacitance :
0.22 µF
Height - Seated (Max) :
0.689" (17.50mm)
Lead Spacing :
0.591" (15.00mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 110°C
Ratings :
AEC-Q200
Size / Dimension :
0.709" L x 0.354" W (18.00mm x 9.00mm)
Tolerance :
±5%
Voltage Rating - AC :
250V
Voltage Rating - DC :
630V