ECH-U1H392GB5
Part Number:
ECH-U1H392GB5
Description:
CAP FILM 3900PF 2% 50VDC 1206
Capacitance :
3900 pF
Height - Seated (Max) :
0.039" (1.00mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Size / Dimension :
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance :
±2%
Voltage Rating - AC :
30V
Voltage Rating - DC :
50V