ECW-U1393KC9
Part Number:
ECW-U1393KC9
Description:
CAP FILM 0.039UF 10% 100VDC 1913
Capacitance :
0.039 µF
Height - Seated (Max) :
0.063" (1.60mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
1913 (4833 Metric)
Size / Dimension :
0.189" L x 0.130" W (4.80mm x 3.30mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
40V
Voltage Rating - DC :
100V