ECW-U4822V17
Part Number:
ECW-U4822V17
Description:
CAP FILM 8200PF 5% 400VDC 1913
Applications :
DC Link, DC Filtering
Capacitance :
8200 pF
Dielectric Material :
Polyester, Polyethylene Naphthalate (PEN), Metallized - Stacked
Height - Seated (Max) :
0.094" (2.40mm)
Lead Spacing :
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C ~ 85°C
Package / Case :
1913 (4833 Metric)
Size / Dimension :
0.189" L x 0.130" W (4.80mm x 3.30mm)
Termination :
Solder Pads
Tolerance :
±5%
Voltage Rating - AC :
157V
Voltage Rating - DC :
400V