ECH-U1H153JB5
Part Number:
ECH-U1H153JB5
Description:
CAP FILM 0.015UF 5% 50VDC 1210
Capacitance :
0.015 µF
Height - Seated (Max) :
0.047" (1.20mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
1210 (3225 Metric)
Size / Dimension :
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Tolerance :
±5%
Voltage Rating - AC :
30V
Voltage Rating - DC :
50V