ECQ-E2105JB3
Part Number:
ECQ-E2105JB3
Description:
CAP FILM 1UF 5% 250VDC RADIAL
Capacitance :
1 µF
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Tolerance :
±5%
Voltage Rating - AC :
Voltage Rating - DC :
250V