B32529C3102K000
Part Number:
B32529C3102K000
Description:
CAP FILM 1000PF 10% 250VDC RAD
Capacitance :
1000 pF
Height - Seated (Max) :
0.256" (6.50mm)
Lead Spacing :
0.197" (5.00mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.283" L x 0.098" W (7.20mm x 2.50mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
160V
Voltage Rating - DC :
250V