B32932A3104K189
Manufacturer:
EPCOS (TDK)
Part Number:
B32932A3104K189
Category:
Film Capacitors
Description:
CAP FILM 0.1UF 10% 305VAC RADIAL
Manufacturer :
EPCOS (TDK)
Category :
Film Capacitors
Applications :
Automotive; EMI, RFI Suppression
Capacitance :
0.1 µF
Dielectric Material :
Polyester, Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance) :
Features :
85C/85% Humidity
Height - Seated (Max) :
0.433" (11.00mm)
Lead Spacing :
0.591" (15.00mm)
Mounting Type :
Through Hole
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Package / Case :
Radial
Product Status :
Active
Ratings :
AEC-Q200, X2
Size / Dimension :
0.709" L x 0.236" W (18.00mm x 6.00mm)
Termination :
PC Pins
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
305V