B32520C1224K189
Part Number:
B32520C1224K189
Description:
CAP FILM 0.22UF 10% 100VDC RAD
Capacitance :
0.22 µF
Height - Seated (Max) :
0.315" (8.00mm)
Lead Spacing :
0.295" (7.50mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.394" L x 0.118" W (10.00mm x 3.00mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
63V
Voltage Rating - DC :
100V