B32529C6473K289
Part Number:
B32529C6473K289
Description:
CAP FILM 0.047UF 10% 400VDC RAD
Capacitance :
0.047 µF
Dielectric Material :
Polyester, Polyethylene Terephthalate (PET), Metallized - Stacked
Lead Spacing :
0.197" (5.00mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Product Status :
Not For New Designs
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
200V
Voltage Rating - DC :
400V