B32529C6473K189
Part Number:
B32529C6473K189
Description:
CAP FILM 0.047UF 10% 400VDC RAD
Capacitance :
0.047 µF
Height - Seated (Max) :
0.413" (10.50mm)
Lead Spacing :
0.591" (15.00mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Product Status :
Not For New Designs
Ratings :
Size / Dimension :
0.709" L x 0.197" W (18.00mm x 5.00mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
200V
Voltage Rating - DC :
400V