B32521C3473K189
Part Number:
B32521C3473K189
Description:
CAP FILM 0.047UF 10% 250VDC RAD
Capacitance :
0.047 µF
Height - Seated (Max) :
0.276" (7.00mm)
Lead Spacing :
0.394" (10.00mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.512" L x 0.157" W (13.00mm x 4.00mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
160V
Voltage Rating - DC :
250V