B32529E6223K289
Part Number:
B32529E6223K289
Description:
CAP FILM 0.022UF 10% 400VDC RAD
Capacitance :
0.022 µF
Height - Seated (Max) :
0.315" (8.00mm)
Lead Spacing :
0.197" (5.00mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.287" L x 0.138" W (7.30mm x 3.50mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
200V
Voltage Rating - DC :
400V