B32529C1333J289
Part Number:
B32529C1333J289
Description:
CAP FILM 0.033UF 5% 100VDC RAD
Capacitance :
0.033 µF
Dielectric Material :
Polyester, Polyethylene Terephthalate (PET), Metallized - Stacked
Height - Seated (Max) :
0.256" (6.50mm)
Lead Spacing :
0.197" (5.00mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Ratings :
AEC-Q200
Size / Dimension :
0.287" L x 0.098" W (7.30mm x 2.50mm)
Tolerance :
±5%
Voltage Rating - AC :
63V
Voltage Rating - DC :
100V