947D271K112AEGSN
Part Number:
947D271K112AEGSN
Description:
CAP FILM 270UF 10% 1.1KVDC RAD
In Stock:
192
Capacitance :
270 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
2.1 mOhms
Features :
Height - Seated (Max) :
3.976" (101.00mm)
Lead Spacing :
1.260" (32.00mm)
Operating Temperature :
-45°C ~ 85°C
Size / Dimension :
3.346" Dia (85.00mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
230V
Voltage Rating - DC :
1100V (1.1kV)