B32778G8506K000
Part Number:
B32778G8506K000
Description:
CAP FILM 50UF 800VDC RAD 4 LEAD
In Stock:
228
Applications :
DC Link, DC Filtering
Capacitance :
50 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
6.3 mOhms
Height - Seated (Max) :
1.772" (45.00mm)
Lead Spacing :
2.067" (52.50mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Package / Case :
Radial - 4 Leads
Size / Dimension :
2.264" L x 1.181" W (57.50mm x 30.00mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
Voltage Rating - DC :
800V