SCD105K122A3Z25-F
Part Number:
SCD105K122A3Z25-F
Description:
CAP FILM 1UF 10% 1.2KVDC SCREW
In Stock:
129
Capacitance :
1 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
5 mOhms
Features :
Height - Seated (Max) :
1.402" (35.60mm)
Lead Spacing :
1.000" (25.40mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 85°C
Size / Dimension :
1.776" L x 1.370" W (45.10mm x 34.80mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
580V
Voltage Rating - DC :
1200V (1.2kV)