B32918A5475M000
Part Number:
B32918A5475M000
Description:
CAP FILM 4.7UF 20% 1KVDC RADIAL
In Stock:
261
Capacitance :
4.7 µF
Height - Seated (Max) :
1.772" (45.00mm)
Lead Spacing :
2.067" (52.50mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 110°C
Size / Dimension :
2.264" L x 1.181" W (57.50mm x 30.00mm)
Tolerance :
±20%
Voltage Rating - AC :
530V
Voltage Rating - DC :
1000V (1kV)