B32332I6406J081
Part Number:
B32332I6406J081
Description:
CAP FILM 40UF 5% 450VAC RADIAL
In Stock:
128
Capacitance :
40 µF
Height - Seated (Max) :
4.173" (106.00mm)
Operating Temperature :
-25°C ~ 85°C
Size / Dimension :
1.575" Dia (40.00mm)
Tolerance :
±5%
Voltage Rating - AC :
450V