C4AKOBW5200A3LJ
Part Number:
C4AKOBW5200A3LJ
Description:
FILM, RADIAL, METALLIZED POLYPRO
In Stock:
108
Applications :
Automotive; DC Link, DC Filtering
Capacitance :
20 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
4.3 mOhms
Features :
Height - Seated (Max) :
1.811" (46.00mm)
Lead Spacing :
1.476" (37.50mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 135°C
Size / Dimension :
1.654" L x 1.181" W (42.00mm x 30.00mm)
Tolerance :
±5%
Voltage Rating - AC :
Voltage Rating - DC :
900V