B32926A4685M000
Part Number:
B32926A4685M000
Description:
CAP FILM 6.8UF 20% 650VDC RADIAL
In Stock:
435
Applications :
EMI, RFI Suppression
Capacitance :
6.8 µF
Dielectric Material :
Polypropylene (PP)
ESR (Equivalent Series Resistance) :
Features :
85C/85% Humidity
Height - Seated (Max) :
1.673" (42.50mm)
Lead Spacing :
1.476" (37.50mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 110°C
Ratings :
X2
Size / Dimension :
1.654" L x 1.102" W (42.00mm x 28.00mm)
Tolerance :
±20%
Voltage Rating - AC :
350V
Voltage Rating - DC :
650V