C878BF35100SA0J
Part Number:
C878BF35100SA0J
Description:
CAP FILM 10UF 5% 470VAC RADIAL
In Stock:
347
Capacitance :
10 µF
Height - Seated (Max) :
3.150" (80.00mm)
Lead Spacing :
0.528" (13.40mm)
Operating Temperature :
-25°C ~ 85°C
Size / Dimension :
1.378" Dia (35.00mm)
Termination :
Quick Connect - 0.250" (6.3mm)
Tolerance :
±5%
Voltage Rating - AC :
470V