C274ACH4700LG0J
Part Number:
C274ACH4700LG0J
Description:
CAP FILM 7UF 5% 470VAC RADIAL
In Stock:
215
Capacitance :
7 µF
Dielectric Material :
Polypropylene (PP), Metallized
Operating Temperature :
-25°C ~ 85°C
Termination :
Quick Connect, Disconnect
Tolerance :
±5%
Voltage Rating - AC :
470V