EZP-Q33106LTB
Manufacturer:
Panasonic
Part Number:
EZP-Q33106LTB
Category:
Film Capacitors
Description:
CAP FILM 10UF 5% 330VAC RADIAL
In Stock:
152
Manufacturer :
Panasonic
Category :
Film Capacitors
Applications :
General Purpose
Capacitance :
10 µF
Dielectric Material :
Polypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance) :
10.9 mOhms
Features :
Long Life, Low ESR
Height - Seated (Max) :
2.008" (51.00mm)
Lead Spacing :
1.476" (37.50mm)
Mounting Type :
Through Hole
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Package / Case :
Radial
Product Status :
Active
Ratings :
Size / Dimension :
1.614" L x 1.181" W (41.00mm x 30.00mm)
Termination :
PC Pins
Tolerance :
±5%
Voltage Rating - AC :
330V