FFB34I0126K--
Part Number:
FFB34I0126K--
Description:
CAP FILM 12UF 10% 400VDC RADIAL
In Stock:
258
Capacitance :
12 µF
Dielectric Material :
Polyester, Metallized
Height - Seated (Max) :
1.173" (29.80mm)
Lead Spacing :
1.083" (27.50mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 105°C
Size / Dimension :
1.224" L x 0.681" W (31.10mm x 17.30mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
105V
Voltage Rating - DC :
400V