EZP-Q38805LTD
Part Number:
EZP-Q38805LTD
Description:
CAP FILM 8UF 5% 380VAC RADIAL
In Stock:
146
Capacitance :
8 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
11.9 mOhms
Height - Seated (Max) :
1.693" (43.00mm)
Lead Spacing :
1.476" (37.50mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Size / Dimension :
1.634" L x 1.083" W (41.50mm x 27.50mm)
Tolerance :
±5%
Voltage Rating - AC :
380V