B32924A4225M000
Part Number:
B32924A4225M000
Description:
CAP FILM 2.2UF 20% 650VDC RADIAL
In Stock:
666
Applications :
EMI, RFI Suppression
Capacitance :
2.2 µF
Dielectric Material :
Polypropylene (PP)
ESR (Equivalent Series Resistance) :
Features :
85C/85% Humidity
Height - Seated (Max) :
1.181" (30.00mm)
Lead Spacing :
1.083" (27.50mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 110°C
Ratings :
X2
Size / Dimension :
1.240" L x 0.748" W (31.50mm x 19.00mm)
Tolerance :
±20%
Voltage Rating - AC :
350V
Voltage Rating - DC :
650V