715P223516MD3
Part Number:
715P223516MD3
Description:
CAP FILM 0.022UF 5% 1.6KVDC RAD
In Stock:
503
Capacitance :
0.022 µF
Height - Seated (Max) :
0.980" (24.90mm)
Lead Spacing :
1.094" (27.80mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 85°C
Size / Dimension :
0.689" Dia x 1.650" L (17.50mm x 41.90mm)
Tolerance :
±5%
Voltage Rating - AC :
500V
Voltage Rating - DC :
1600V (1.6kV)