MMK22.5106K63D15L4TRAY
Part Number:
MMK22.5106K63D15L4TRAY
Description:
CAP FILM 10UF 10% 63VDC RADIAL
In Stock:
529
Capacitance :
10 µF
Height - Seated (Max) :
0.728" (18.50mm)
Lead Spacing :
0.886" (22.50mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 100°C
Size / Dimension :
1.024" L x 0.354" W (26.00mm x 9.00mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
40V
Voltage Rating - DC :
63V