715P68358MD3
Part Number:
715P68358MD3
Description:
CAP FILM 0.068UF 5% 800VDC RAD
In Stock:
951
Capacitance :
0.068 µF
Height - Seated (Max) :
0.894" (22.70mm)
Lead Spacing :
1.094" (27.80mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 85°C
Size / Dimension :
0.579" Dia x 1.650" L (14.70mm x 41.90mm)
Tolerance :
±5%
Voltage Rating - AC :
450V
Voltage Rating - DC :
800V