C4AQILW4800A33J
Part Number:
C4AQILW4800A33J
Description:
CAP FILM 8UF 5% 800VDC RADIAL
In Stock:
140
Capacitance :
8 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
11.4 mOhms
Features :
Height - Seated (Max) :
0.756" (19.20mm)
Lead Spacing :
1.476" (37.50mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 105°C
Size / Dimension :
1.634" L x 0.945" W (41.50mm x 24.00mm)
Tolerance :
±5%
Voltage Rating - AC :
Voltage Rating - DC :
800V