EZP-Q25126LTA
Part Number:
EZP-Q25126LTA
Description:
CAP FILM 12UF 10% 250VAC RADIAL
In Stock:
445
Applications :
General Purpose
Capacitance :
12 µF
Height - Seated (Max) :
1.437" (36.50mm)
Lead Spacing :
1.795" (45.60mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Package / Case :
Radial
Size / Dimension :
1.909" L x 0.866" W (48.50mm x 22.00mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
250V