ECW-FG80605J
Part Number:
ECW-FG80605J
Description:
CAP FILM 6.0UF 800VDC RADIAL
In Stock:
180
Capacitance :
6 µF
Height - Seated (Max) :
1.181" (30.00mm)
Lead Spacing :
1.083" (27.50mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 110°C
Size / Dimension :
1.240" L x 0.630" W (31.50mm x 16.00mm)
Tolerance :
±5%
Voltage Rating - AC :
Voltage Rating - DC :
800V