715P33354KD3
Part Number:
715P33354KD3
Description:
CAP FILM 0.033UF 5% 400VDC RAD
Capacitance :
0.033 µF
Height - Seated (Max) :
0.693" (17.60mm)
Lead Spacing :
0.374" (9.50mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 85°C
Size / Dimension :
0.382" Dia x 0.902" L (9.70mm x 22.90mm)
Tolerance :
±5%
Voltage Rating - AC :
200V
Voltage Rating - DC :
400V