150224J630LE
Part Number:
150224J630LE
Description:
CAP FILM 0.22UF 5% 630VDC AXIAL
Capacitance :
0.22 µF
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.453" Dia x 1.102" L (11.50mm x 28.00mm)
Tolerance :
±5%
Voltage Rating - AC :
220V
Voltage Rating - DC :
630V